Rekomendacje

Zadowoleni klienci
New York

Byłem zdecydowany na wykonanie remontu mojego saksofonu altowego w Nowym Jorku, tam, gdzie przebywam na co dzień. W ostatniej chwili dowiedziałem się o SAXOSERVICE i o Panu Michale Szymoniku. Stwierdziłem, że warto podjąć ryzyko, skoro dostałem świetne rekomendacje od znajomego saksofonisty. Była to decyzja, która odpłaciła się z nawiązką. Po pierwszym graniu nie dowierzałem, że to wciąż ten sam instrument. Mój alt jeszcze nigdy tak nie stroił. Ponadto, Pan Michał wykonał wszystkie dodatkowe prace o które poprosiłem. Podczas całego serwisu byliśmy w stałym kontakcie email-owym, co tylko świadczyło o profesjonalizmie Pana Michała. Mam nadzieję, że przy następnych naprawach będę miał okazję poznać go osobiście. Polecam! Polecam! Polecam!

Tobiasz Siankiewicz

Tobiasz Siankiewicz
IMG_0392

Michal jest połączeniem muzyka i inżyniera , z pasją podchodzi do swojego rzemiosła . W 2015 roku udało mu się przywrócić do życia przepiękny saksofon barytonowy Selmer Mark Vi z pierwszego roku producji tego modelu nr 57***. Dziękuje Ci bardzo Michał, dzięki Twojej pracy mogę codziennie cieszyć się graniem na tym cudownym instrumencie ...... .

Yacek Rodziewicz
kulenty

Byłem zdecydowany i gotowy do drogi. Miałem osobiście wybrać się w podróż do Metz, do powszechnie uznanego warsztatu napraw instrumentów dętych dla profesjonalistów. Powiedziano mi, że tylko tam mogę bezpiecznie wykonać remont mojego saksofonu sopranowego.Przestrzegano mnie też przed... tu spuszczam zasłonę miłosierdzia... ale na szczęście w porę zadzwonił do mnie kochany Piotr Baron i polecił mi pana Michała Szymonika i jego „Saxoservice”.
Zaufałem...

Kochani! Pan Szymonik dokładnie wie co i jak powinno być zrobione. Nie działa po omacku, każdy jego ruch przynosi konkretne efekty. Ma na swoje metody działania, mocne dowody, bo po prostu zna się na prawach akustyki - słowem fachowość i rzetelność w jednym warsztacie.Za pierwszym razem, swój instrument odbierałem osobiście. Było warto, bo poznałem mistrza i miłego człowieka. Swój tenor wysłałem pocztą, bo zdobyłem już duże zaufanie do pracy „Saxoservice”.
Nie zawiodłem się i tym razem. Po odebraniu saksofonu poczułem w nim nowego ducha i siłę do walki...
Serdecznie polecam pana Szymonika, bo w jego rękach instrumenty nabierają zdrowych, pełnych barw i wracają piękne czasy ich świetności. Wszystkiego dobrego!
🙂 Kulenty

Michał Kulenty
piotr-baron

"... nareszcie udało mi się znaleźć kilka dni bez intensywnego "trąbienia", a Pan Michał szczęśliwie znalazł dla mnie wtedy czas. Po korekcie moje instrumenty: tenor (remont generalny), sopran i bas-klarnet, wszystko - Selmer Paris nie brzmią, ale grzmią. Brzmienie stało się znacznie bardziej nasycone (mówiąc niefachowo ma więcej, góry, środka i dołu). Nieprawdopodobny wzrost dynamiki, wielokrotnie łatwiejsza intonacja, wyrównane rejestry, dużo łatwiejsza aplikatura, wyrównana menzura - REWELACJA! Żaden ze skorygowanych saksofonów nie grał jeszcze tak dobrze od swojej nowości, a klarnet basowy nareszcie nadaje się do regularnego, jazzowego grania. Panie Michale - dziękuję! Chapeau bas!!!..."

Piotr Baron
Zbigniew Namyslowski

" Polecam wszystkim saxofonistom "mistrza-nad-mistrzami" saxoservice. Próbowałem różnych speców. Ten jest najlepszy ”

Zbigniew Namysłowski
mazur

Jestem profesorem Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu, doktorem habilitowanym sztuki muzycznej w dyscyplinie artystycznej dyrygentury. Niezależnie od tego, że kieruję zakładem Muzyki Jazzowej oraz prowadzę klasę jazzowego klarnetu i Big Band. W ubiegłych latach bywało różnie z serwisami, ale najczęściej ostateczne drobne niedopracowania w funkcjonowaniu klarnetu czy saksofonu, na których koncertowałem eliminowałem już samodzielnie tracąc na te czynności dodatkowo sporo czasu.
Oddałem do naprawy saksofon tenorowy Selmer Mark VI i bez najmniejszej wątpliwości stwierdzam, że po kapitalnym remoncie dokonanym przez Pana Michała Szymonika jest on w idealnej sprawnej pod każdym względem kondycji nie tylko technicznej, ale i intonacyjnie

Prof. AM dr hab. Aleksander MazurMuzyk, kierownik Zakładu Muzyki Jazzowej we Wrocławiu
urbanski

Deficyt na prawdziwych fachowców nareszcie zażegnany. Jest bowiem człowiek, który potrafi doskonale zadbać o moje saksofony. Wszystkie moje saksofony są serwisowane właśnie u Kogoś Takiego. Gram na saksofonach nienowych : tenor to Selmer Super Balanced Action z 1949 roku, alt Balanced Action z roku 1936, sopran to Mark 6 z końca lat 60. Wszystkie te saksofony, jak wiadomo wymagają częstych przeglądów. A aby grały jak nowe ze strony Naprawiającego ogromnej wiedzy, doświadczenia jak i umiejętności. Pod względem materiałów Michał używa sprawdzonych ,najlepszych podzespołów : poduszki, sprężyny, korki, filce, to wszystko wpływa na wyjątkowy efekt końcowy. Saksofony, są w 100% sprawne przez długi czas eksploatowania. Znakomicie wystrojone, o wyrównanym brzmieniu w całej skali, o wygodnie wyprofilowanych klapach. Polecam wszystkim tym, którym zależy na bezproblemowym ,a co najważniejsze w stu procentowym używaniu swoich instrumentów.
Z podziękowaniem za świetną robotę.

Krzysztof UrbańskiMuzyk sesyjny, Zwycięzca Międzynarodowych Zmagań Jazzowych 2007, laureat I Nagrody Jazz Juniors 2007
Tomasz Wendt

Rzetelność, fascynacja, ciągłe poszukiwanie, muzyczna pasja i profesjonalizm. Takie słowa rzucają mi się na myśl, gdy trzymam w reku swój "świeżo" wyremontowany tenor Selmer Mark VI. My saksofoniści przebywamy ze swoimi instrumentami dzień i noc. Wymagamy od nich, aby nigdy nas nie zawodziły i zawsze grały nam najlepiej jak możemy sobie to tylko wyobrazić. Michał Szymonik to fachowiec, który mi tą wyobraźnię poszerzył. Mój instrument, po niedługiej wizycie w SAXO serwisie stał się perfekcyjnie strojącym, otwarcie brzmiącym i jeszcze wygodniejszym muzycznym narzędziem. Instrument nie powinien stawiać oporu i ograniczać w żadnym aspekcie. Podczas procesu tworzenia muzyki jest tylko pośrednikiem między muzyką jaką mamy w głowie, a tym, co rzeczywiście usłyszą ludzie z zewnątrz. Gdy improwizuję na swoim saksofonie, zapominam, że jest w moich dłoniach. Wydaje mi się, że o to w tym wszystkim chodzi.

Wielkie dzięki ! Mistrzostwo.

Tomasz Wendt
IMG_0362

Z wielką przyjemnością chcę polecić Pana Michała jako "fachowca od saksofonów"! Olbrzymia wiedza teoretyczna , ale także a może przede wszystkim, indywidualne i bardzo osobiste podejście do każdego z instrumentów to gwarancja , że każdy serwisowany u niego instrument będzie sprawny i gotowy do wydawania pięknych dźwięków 🙂

Adam Wendt
dudar_m

Wysłałem do remontu mój bardzo stary saksofon tenorowy i powiem szczerze jestem bardzo zadowolony. Remont przeprowadzony profesjonalnie, instrument dobrze wystrojony, zlikwidowane luzy, podklejone koreczki, poduszki wymagające wymiany zostały wymienione i kryją bez zarzutu. Dodatkowo wysoko podniesione klapy przez co saksofon ma otwarte brzmienie. Gra jak nowy, a może nawet lepiej.
Zero zastrzeżeń, więc polecam wszystkim!

Sławomir DudarAbsolwent Wydziału Instrumentalnego Zakładu Muzyki Jazzowej Akademii Muzycznej we Wrocławiu, saksofonista, aranżer, kompozytor, nauczyciel
pesos maly

Michała Szymonika znam wiele lat i zawsze jak mam większy problem to uderzam do jego drzwi Saxo Serwis. Mnóstwo razy wskrzeszał mój instrument na nowo do życia .Od wielu lat jestem posiadaczem starej yamahy yts-52 i jestem jej wierny nie wiedzieć czemu. Tak naprawdę wiem czemu, bo każdy instrument który trafi w jego ręce zaczyna grać po remoncie i dopieszczeniu .Instrument stroi w każdym rejestrze, posiada wspaniałą intonację a wszelkie usterki mechaniczne dotyczące użytkowania na polu boju czyli scenie są usunięte na najlepszym poziomie . Kobiety w ręce Michała bym raczej nie dał, ale każdy instrument z czystym sumieniem.

Marcin StachowiakSaksofonista, muzyk sesyjny uczestniczący w wielu projektach muzycznych na stale współpracujący ze scena hausową w Polscei zagranica min. Irlandia ,Włochy,Niemcy,Szwecja,Austria.
wojciech zwierniak maly

W ręce Pana Michała oddałem swój saksofon Martin z 1926 roku do kapitalnego remontu i właśnie słowo "kapitalny" doskonale opisuje ów remont. Instrument po remoncie nabrał blasku i świeżości. Ogromna wiedza Pana Michała, przywiązywanie szczególnej uwagi do każdej opinii oraz ogromna elastyczność w podejściu do instrumentu sprawia, że każdy
muzyk przy pomocy Pana Michała może dostosować instrument do swoich potrzeb i upodobań.

Wojciech ZwierniakSaksofonista, pianista, nauczyciel. Absolwent Instytutu Jazzu i Muzyki Estradowej Akademii Muzycznej w Katowicach. Endorser saksofonów marki P. Mauriat.
marek kazana maly

Chciałbym - nie, muszę zarekomendować fachowość Michała Szymonika. To, że rewelacyjnie naprawia saksofony to jeszcze nie wszystko. Potrafi on tchnąć w instrument nowego ducha! Mój ponad trzydziestoletni alt Selmer Mark VII gra i brzmi teraz lepiej niż wtedy, kiedy był nowy...

Marek KazanaMuzyk (saksofony, instr. perkusyjne, flety), kompozytor, aranżer
1d694ba24bbc458b7c1d348bb5087ba9

Gdy odebrałem z remontu mój saksofon altowy Selmer Mark VII, przekonałem się jak ten instrument brzmi naprawdę a co najważniejsze znalazłem „lekarza”, któremu powierzę każdy swój saksofon, jak tylko odmówi posłuszeństwa. Michał Szymonik to profesjonalista i wielki specjalista w tej dziedzinie. Dziękuje za perfekcyjnie wykonany remont!

Jarek DąbrowskiSaksofonista, aranżer, sideman, manager muzyczny, student dziennikarstwa muzycznego, absolwent wydziału Jazzu i Muzyki Estradowej na Uniwersytecie Zielonogórskim w klasie saksofonu jazzowego Piotra Barona.
hans

I have had the good fortune of having Michal work on several my saxophones. I can highly reccomend his work. He is very, very thorough, and he has that extra high sense of detail that makes a truly great repairman. When you get your horn back it's like a new horn - except better!

Hans UrlikDanish saxophonist, Composer
mads

I bought an old Conn 12M Lady Face baritone sax on ebay. When I got it from USA, it wouldn't make a sound, had lots of big dents and some of the mechanism was stuck... Michal repaired it for me and I must say I am very satisfied and amazed. The dents are gone, the mechanism works perfect and the sax is tight and sounds great. Michal is very helpful and patient and delivers what he promises at the agreed price. I can definitely recommend his work.

Mads Ole Rode ErhardsenDanish saxophonist.
jesper

I tried the saxophone and its great... thanks a lot. And clean also by the way... Good to se that you used hard material under the high D key. So it dosent get squezzed.

Jesper LoevdalDanish composer and saxophonist. He also plays, flute, clarinet, alto and bassclarinet.
fredericia

Playing my old Selmer SA 80 tenor sax after your complete overhaul has been a real pleasure. I must say that I am very satisfied with your work, good attention to details and the intonation has improved. Mechanic action feels good, is quiet and precise.
I am very satisfied with the work you have done on my Selmer MkVII alto and my Conn C-soprano. Both overhauls have given a very smooth action and a good responsive sax.
Considering the large wear and play in the keywork on the soprano, you did a good job tightening this up. Thank you.
Overhaul Vintage Selmer tenor MK6: The sax has excellent action and response now! Neck cork fits my Berg Larsen perfect. All in all a very nice job - thank you!

Soren AndersenDanish saxophonist.
wagner

Saxoservice did a full repair on my Mark6 tenor (late 60´s). The body was slightly bend near the left hand and after Michals job with the horn it is absolutely perfect again; there is no longer any sign of the old damage, and the horn now plays very easily again (as it should). You can tell that shifting of pads, cork, felt and adjusting has been done very carefully - a repairshop that I would recommend to everybody!

Kasper WagnerDanish saxophonist, composer.
waidtlow

My old Selmer Mark 6 tenor resently got a completly overhaul by Michal Szymonik at Saxoservice. He did a fine job with it, and i am really satisfied with the result. Michal is a very good an carefull repair man. He only use the best pads, and he knows how to adjust a saxophone in the right way. I can only recommend Saxoservice.

Claus WaidtlowDanish saxophonist.
thomas

Michal at Saxo Service did a beautiful overhaul on my Selmer Low D Depose Bass Clarinet. When I opened the case upon the return from SaxoService, it felt as if I was looking at a brand new Bass Clarinet. All of the silver was polished to perfection, the wood was clean, looked new and healthy and the silver bell was like a mirror. The instrument had been well taken care of. New pads everywhere, a small crack in the rim of one of the tone holes was fixed and the action was well setup, good spring tension and everything tightened up. The Bass Clarinet now plays better than ever and looks brand new! Thanks Michal!

Thomas EdingerDanish saxophone, flute, clarinet, guitarist, composer.
lang

I had my silver Selmer Mrk. 6 alto from 1957 fixed by Michal winter 2012 and the process and result were absolutely great. We communicated by email and I was informed what was going on with the saxophone and could follow the process that way. The saxophone had a full repair from being dirty and not able to play to look like new and play like a dream. I will recommend this "saxophone doctor" to anyone. Good, fast and cheap service and great result.

Johan Bylling LangDanish Saxophoneplayer
kasper hemmer

I took a chance on E-Bay late one evening…a Buescher baritone from 1939. Unfortunately it was quite damaged during transport. I had almost given up when I got in touch with Michal. He did a very nice job restoring the old saxophone; I sent him a piece of dented metal and received back a beautiful and really well playing instrument.

Beautiful job Michal…bravo!

Kasper Hemmer PihlDanish saxophonist, teacher