Rezonatory

Saxo Custom Brass Reso

 

2

3

4Music Medic ma swoje rezonatory – Maestro więc szkoda abym został w tyle.

Pomysł powierzchni został dokładnie przemyślany.
Należało znaleźć taką powierzchnię (kształt) która skumuluje jak najwięcej energii fali akustycznej. Nierównomierna powierzchnia daje dodatkowo większe wykorzystanie energii fali akustycznej, daje więcej rozproszeń niż w przypadku powierzchni wypukłej (zwykły rezonator).
Myślę iż na podobnej zasadzie działają rezonatory Maestro firmy Music Medic.

Specyfikacja rezonatorów:
– materiał: mosiądz.
– grubość: 0.8mm standardowy rezonatory to ok. 0.35 mm. W związku z tym iż moje są w 2 razy grubsze, posiadają więc większą masę rezonującą co przekłada się na “mocniejszy” sound instrumentu.
– duża powierzchnia. (Każdy rezonatory jest indywidualnie dopasowywany do wielkości otworu dźwiękowego ( w zalezności od konstrukcji instrumentu) dając maksymalne wykorzystanie powierzchni rezonujacej.
– unikalna powierzchnia. Każdy rezonatory posiada wytyczone przy pomocy tokarki okręgi centryczne w kształcie odwróconej piramidki o głębokości ok. 0.3 mm. Ponadto cała jego powierzchnia nie jest gładka jak w przypadku standardowych rezonatorów. Daje to nam większą powierzchnię rezonującą, więcej odbić rozproszonych a więc lepsze wykorzystanie rezonansu rezonatora.
– TENSION free. (Pozbyte naprężeń w piecu hartowniczym w odpowiednio dobranym procesie termicznym). Brak strat energii wynikających z uporządkowanej struktury cząsteczkowej.
– produkt wielokrotnego użytku. Przy kolejnym remoncie możemy odzyskać rezonatory wymieniając tylko nity na nowe. Obniżają się zatem koszty remontu.

 

Opinie muzyków: 

Po 7 latach grania na Yanagisawa mod. 992 klasyki saksofon dostał nowe życie. Sound po wymianie rezonatorów jest pełniejszy, w końcu odzywają się wszystkie alikwoty, stroi lepiej i daje więcej przyjemności z gry.
Sax nie zatyka się, ile powietrze w niego wtłoczę to tyle soundu się odzywa, mam pewność, że nie ma ograniczeń. Jak to na 992 przystało dalej trochę ciemniejszy, niemniej jednak bardzo mi się podoba, co do mechaniki nie mam zastrzeżeń, wszystko trzyma na najwyższym poziomie.
Maciek Jazzu.

Gdy oddawałem dwa tygodnie temu mój alt Cannonball Big Bell Stone Series do remontu generalnego wydawało mi się, że nic więcej oprócz poprawy komfortu gry nie da się wyciągnąć z tego saksofonu. Myliłem się…i to znacznie.
Oprócz doskonale wykonanego serwisu, usuniętych luzów oraz korekty intonacji dokonano zmiany wprowadzającej mój instrument na wyższy, nieosiągalny wcześniej poziom.
Nową jakość zawdzięczam SAXO RESONATORS zastosowanym w moim saksofonie po wcześniejszym uzgodnieniu. Dzięki autorskim rezonatorom Michała, instrument zyskał około 20% więcej mocy! Wcześniejsze kombinowanie że stroikami, ligaturami czy busterami nie przyniosły tak spektakularnego efektu.
Ponadto wyrównało się brzmienie oktawy trzykreślnej oraz brzmienie altissimo.
Z pełnym przekonaniem polecam usługi Michała Szymonika i jego innowacyjne pomysły! Połączenie doświadczenia czynnego muzyka i specjalisty w dziedzinie akustyki i mechaniki dają gwarancję serwisu na najwyższym ‘światowym’ poziomie! Dziękuję Michale!
Jarek Dąbrowski

Gram na sax alt Yamaha YAS62 od lat 80. Bardzo polecam rezonatory robione w firmie Saxo. U mnie po około dwóch tygodniach zmieniło się brzmienie na takie jakiego nigdy wcześniej nie mialem. Dźwięk zrobił się mocny, olbrzymi i jest niesamowity power.  Polecam Marian Koziak

After overhaul sax alt Selmer Paris SAII.
– Very Rich Sound with lots of powerful and focus.
– Sound like ″fluffy″, bass area vigorous, full, the sound zone transparent, high−pitched area, strong. Everything better than before even new Selmer.
Congxiao An

 

Napiszę szczerze. Sceptycznie podchodziłem do tematu, jak i do wszystkiego co nowe wokół mnie, ale nadszedł czas remontu mojego altu Selmera SBA i rozterka…..oddać do serwisu z którego korzystam od wielu, wielu lat czy oddać w ręce nieznanego mi człowieka, który podobno robi “cuda” z saksofonami. Decyzja zapadła i sax pojechał do Szczecina. Nie moglem się doczekać…..w końcu wrócił i co ? ? ? Nie ten sam sax……brzmienie o wiele pełniejsze, bardziej głębokie i SBA zabrzmiał jeszcze mocniej ‼️‼️‼️ Wrażenia niesamowite. Zaraz odwiedziło mnie kilku znajomych saxiarzy, którzy podzielili moje zdanie. Rezonatory Saxoservice to prawdziwa rewelacja dla tych, którzy pragną zmienić brzmienie swojego saksofonu i to na pewno na lepsze.
Szczerze polecam rezonatory Saxoservice i pracę serwisu Michała Szymonika.
Kuba Szkutnik